Незабутні враження отримали учасники семінару "Методичний топ-лист. Вчительське ноу-хау. Інноваційні технології навчання", що пройшов 30 жовтня 2018 року в Сокирниці.
Педагогів-початківців тепло зустріла Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст. Хустської РДА. Зустріч вміщувала практичну і теоретичну частини.
Учителі Сокирницької ЗОШ вміло використовували на своїх уроках сучасні інноваційні технології, що відповідають основним принципам Нової української школи.
Так на уроці математики в 3-В класі учителька Чепканич Марія Василівна організувала віртуальну подорож просторами Космосу, під час якої діти розв'язували проблемні завдання для досягнення поставленої мети. Учні продемонстрували уміння працювати в команді під час реалізації щоденної діяльності "математика письмово; в парі - виконуючи завдання в рамках щоденної діяльності "математика з другом" і самостійно - відпрацьовуючи такий вид діяльності Щоденних 3, як "математика самостійно".
Щоденні 5, читання для себе. |
Цікаво вибудувала хід уроку позакласного читання в 2-Б класі вчителька Петечел Світлана Олексіївна. Гості мали змогу на практиці побачати такі види діяльностей Щоденних 5, як "слухання" та "читання для себе". Не дивлячись на досить короткий період практикування даних технологій в початковій школі, діти прекрасно впоралися з цими видами роботи, результати проробленої праці занесли у спеціальні бланки для щоденних діяльностей.
"театралізація" |
"читання для себе" |
Так само оригінально пройшов урок математики Монич Марії Михайлівни у 4-А класі на тему: "Читання та записування шестицифрових чисел. Множення і ділення на 10, 100, 1000. Розв'язування складених задач." Учні практикували такі щоденні діяльності, як "математика самостійно" та "математика разом з другом".
На завершення вразив своєю насиченістю урок розвитку зв'язного мовлення у 2-В класі: "Складання усної розповіді "Осінь". Вчителька Монич Світлана Василівна використала наступні прийоми роботи: "дощ компліментів", робота з прислів'ями, бесіда за тематичними іллюстраціями, "робота зі словами", "письмо для себе".
Сповнені вражень від уроків, учасники засідання провели обговорення нового Державного стандарту початкової освіти, атестації педагогічних працівників у 2018-2019 роках (висвітлила Оксана Кемінь, методист РМК).
Актуальним став виступ шкільного психолога Постоялкіна Сергія Вікторовича на тему "Адаптацая учнів перших класів до школи".
Емоційно-насиченим став майстер-клас вчительки Данилівського НВК Ропніцької Марії Михайлівни: "Шість цеглинок в освітньому просторі". Педагог широко висвітлила дану педагогічну технологію, надала роз'яснення щодо її впровадження в освітній процес.
Так само яскраво представила свій педагогічний досвід вчителька початкових класів Данилівського НВК Хустської райдержадміністрації Берец Василина Василівна. Колега висвітлила питання "Формування пізнавальної активності молодших школярів на уроках математики". Свої слова підкріпила слайдами презентації.
Щодо планування тижня початкової школи в закладах освіти виступила керівник методичного об'єднання вчителів початкових класів Хмара Любов Данилівна, яка порекомендувала декілька варіантів такої роботи.
Матеріали для "читання для себе" та "читання з другом" |
Група справилася з завданням |
Бланки для підсумовування діяльностей: "слухання" та "читання для себе" |